`
Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Siyaset > KILIÇDAROĞLU'NDAN HODRİ MEYDAN
< >
20.Nisan.2016 Çarşamba 13:47
A A A

KILIÇDAROĞLU'NDAN HODRİ MEYDAN

KILIÇDAROĞLU'NDAN HODRİ MEYDAN

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir dizi ziyaret için geldiği Zonguldak'ta halka seslendi. Kılıçdaroğlu parti olarak dokunulmazlıkların kaldırılmasını istediklerini söylediği konuşmasında Başbakan Ahmet Davutoğlu'na seslenerek ' Ben dokunulmazlığımı kaldırıyorum yiğitsen sen de kaldır" diyerek hodri meydan dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çaycuma ilçesinde Belediye başkanlığı tarafından yapılan hizmetlerin temek atma ve toplu açılış törenleri için ilçeye geldi. Kılıçdaroğlu, Çaycuma Belediyesi tarafından hizmete alınan atık su arıtma tesisi, SEKA lokali, balerin heykeli, dönüşüm tesisi, pazaryeri 3. Etap ve belediye hizmet binası tesislerinin toplu açılış ve temel atma töreni öncesinde halka hitaben yaptığı konuşmasında "Belediye başkanlığı seçiminde bir akşam Çaycuma'ya gelmiştim. Çaycuma'yı otobüsle gezmiştik. Onun vaatleri vardı. Yapacağını söylüyordu. Çaycuma'nın kaderini değiştireceğini söylüyordu. Burayı sadece bölgenin değil Türkiye'nin önemli bir merkezi haline getireceğini söylüyordu. Sizler seçtiniz. Oylarınızı verdiniz. Başkanı, başkanlık koltuğuna oturttunuz. O güzel şeyler yapıyor. Bir akşam seçimlerden önce geldiğim Çaycuma ile bugün geldiğim Çaycuma arasında 180 derece fark var. Daha güzel, daha renkli. Dünyayı kucaklama hedefi olan, kültürü olan bir Çaycuma ile karşılaştık. Hepinizin huzurunda belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Onunla onur ve gurur duyuyoruz. Bir belediye başkanının özelliği var. Seçildikten sonra bütün vatandaşları kucaklamalı. 'Hiçbir ayrım yapmadım. Yapmayacağım. Eşit yurttaş olarak herkese eşit hizmet götüreceğim' dedi. Beşiktaş Belediyesi'ne de katkılardan ötürü teşekkür ediyorum. Kardeş belediyecilik budur. Durumu iyi olan belediyelerimiz diğer belediyelere gerçekten samimi katkıları sürdürüyorlar" dedi.

ŞEHİT OLANLAR FAKİR FUKARANIN ÇOCUKLARINDAN BAŞKASI DEĞİL

Güneydoğu' da terör örgütü PKK ilşe girilen çatışmalarda fakir ve fukaraların çocuklarının şehit olduğuna dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Kuşkusuz bugün güzel bir gün. Ama yüreğimizi yakan olaylar da oluyor. Dün iki şehidimiz daha geldi. Yüreğimiz burkuldu, içimiz acıyor. Acı olan şudur. Çocukların babalarının toprağa verdiği bir süreçten babaların çocuklarını toprağa verdiği bir sürece geldik. Evlat acısı yaşanıyor. Allah kimseye evlat acısı vermesin. En büyük arzumuz da budur. Hepimizin düşünmesi gereken belli konular var. 14 yıldır terörsüz bir Türkiye devraldınız. Bugün Güneydoğu'da şehirler silah deposu haline geldi. Kim Başbakan'dı, kim yönetiyordu Türkiye'yi. Kimsenin kahramanlık edebiyatı yapma gibi bir hevesi olmasın. Bu ülkenin fakir fukara çocukları şehit oluyor. Ankara'daki beylerin hangisinin çocuğu o bölgelere gitti. Onlar Ankara'ya gidip keyiflerine baktılar" diye konuştu.

Karaman' da yaşanan Taciz davasının görüldüğü söyleyen Kılıçdaroğlu "Çocuklarımıza yapılan muamelenin hesabını sonuna kadar soracağız" dedi. Kılıçdaroğlu konuşmasında "Bugün Karaman'da bir dava daha görüldü. Onu da yakından izleyeceğiz. Çocuklarımıza yapılan muamelenin hesabını sonuna kadar soracağız. Hiçbir çocuğu koruma alanımızın dışında bırakmayacağız. O evlatlar bizim de evlatlarımız. Onlara sahip çıkmak sadece benim değil Türkiye'nin gönül borcu. Hep birlikte sahip çıkacağız. Hep söylenir, CHP'nin belediyeleri ne iş yapıyor diye? Rahatlıkla söyleyebilirim. İstanbullu rahat bir hafta sonunu geçirmek için Kadıköy, Bakırköy, Avcılar'a gider. Nedir buralar? Buralara bir İstanbullu geldiği zaman kendisini özgür bir hayatta görür. Güzel bir kent kültürüdür. Rahat gezip, dolaşabileceği, düşüncesini rahatça ifade edebileceği bir kent. Bugün aynı şekilde İzmir, Ege Bölgesi'nin yıldızı gibi parlıyor. Ankara metrosunu 1.5 milyara yapıldı. İstanbul metrosunu 3 milyara yapılıyor. İzmir metrosunu onlar yapamadılar. Ama bizim belediyemiz yaptı. Bizim belediye başkanımız belediye gelirleriyle yaptı. Eskişehir'e bak turistler gelir. İlk metroyu CHP'li belediye, ilk toplu konut uygulamasını CHP'li belediye yaptı. İlk ekmek fabrikalarını yapan, ilk tercihli yol uygulamasını CHP'li belediyeler yaptı. Türkiye'de yerel yönetimlerde bir ilk varsa onun sahibi CHP'li belediyelerdi. Kent kültürü önemli. Kentte yaşamak güzel bir şey. Bunun sorumlulukları vardır. Kentin bir estetik güzelliği vardır. Etrafa bakarken, güzel bir havayı teneffüs etmek ister estetiği gözlerinizle görmek istersiniz. Yolu Zonguldak'a düşenler Çaycuma'ya uğrasın ve Çaycuma'yı görsün. Bir insanın kentin tarihine sahip çıkması kadar güzel bir şey yok. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum" dedi.

KILIÇDAROĞLU'NDAN BAŞBAKAN'A DOKUNULMAZLIKLARIN KALDIRILMASI İÇİN 'HODRİ MEYDAN'

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son günlerde tartışılan dokunulmaz konusunda Başbakan Ahmet Davutoğlu'na, tüm dokunulmazlıkların kaldırılması için 'Hodri Meydan' dedi. ' Kemal Kılıçdaroğlu ve onun vekilleri diyor ki dokunulmazlığımızı kaldırın. Kaldıracaklarını söylüyorlar ama Davutoğlu dokunulmazlığını kaldırmamasını istiyor. Hodri meydan diyorum" diyen Kılıçdaroğlu "Son günlerde bir konu var. Dokunulmazlık. Olsun mu olmasın mı? Bizim CHP olarak görüşümüz şu, kürsü dokunulmazlığı hariç dokunulmazlık olmasın. Neden korkuyorsunuz? Açık ve net söylüyoruz, kürsü dokunulmazlığı hariç dokunulmazlık kalksın. Dokunulmazlığı kaldıracaklarını söylüyorlar. Kemal Kılıçdaroğlu ve onun vekilleri diyor ki dokunulmazlığımızı kaldırın. Kaldıracaklarını söylüyorlar ama Davutoğlu dokunulmazlığını kaldırmamasını istiyor. Hodri meydan diyorum. Ben dokunulmazlığımı kaldırıyorum yiğitsen sen de kaldır. Adam gibi adamsan sen de kaldırırsın. Dokunulmazlığını kaldırmaktan neden korkuyor? Terör örgütlerine yardım ve yataklıktan korkuyor. Ben de söylüyorum zaten sen ve arkadaşların terör örgütlerine yardım ve yataklık yaptınız. Bir ülkede kamyon üzerinde kalaşnikof taşınacak. Hiç kimse endişe etmesin. Hesabını soracağız. Dokunulmazlık konusunda hiçbir çekincemiz yok. Açık ve net söylüyorum, dokunulmazlıklarla ilgili düşüncemizi söyledik. Sen ve yolsuzluk yapan bakanların onların da dokunulmazlığını kaldır, yolsuzluk yapanların önüne yatma diyoruz. Hırsızlık yapan adamın mecliste ne işi var. Yapmadıysan hakimin karşısına çık. Ama ağabeyi izin vermez. Çünkü vesayet altındadır."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının ardından Program, duaların ardından toplu açılış ve temel atma ile sona erdi.

Bu haber 4583 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.