`
Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Siyaset > ÇAKIR, YOLUN BİTİŞ TARİHİNİ AÇIKLADI
< >
14.Temmuz.2016 Perşembe 21:01
A A A

ÇAKIR, YOLUN BİTİŞ TARİHİNİ AÇIKLADI

ÇAKIR, YOLUN BİTİŞ TARİHİNİ AÇIKLADI

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Ak Parti ilçe başkanı Fatih Çakır ve beraberinde ki heyet yapımı devam eden Ereğli-Devrek yolunda incelemelerde bulundu. Çakır burada gazetecilere yaptığı açıklamasında Ereğlİ Devrek yolunun 2018 yılı sonuna kadar tamamen biteceğini söyledi.

Beraberinde Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, il genel meclisi üyeleri Rıfkı Gültekin, Ayhan Taşdelen, Sadettin Arslan ve bazı parti yöneticileri ile birlikte Ereğli-Devrek Karayolu’nun Süleymanbeyler ile Çaylıoğlu Köyü arasında devam eden çalışmaları inceleyen Ak Parti Ereğli ilçe başkanı Fatih Çakır, yetkililerden bilgi aldı. Yol yapım ihalesini alan Aslan İnşaat Firması Sahibi Fazlı Aslan’dan bilgi alan Çakır, yolun 2018 yılı sonuna kadar bitirilip hizmete açılacağını kaydetti.

Çakır aldığı bilgiler sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamasında "Ereğli-Devrek Karayolu bizim olmazsa olmazımız. Bölge halkımızın çektiği sıkıntıların farkındayız. Bu sıkıntıları ortadan kaldırmak için yolun yapımına başta Zonguldak Milletvekillerimiz Faruk Çaturoğlu, Özcan Ulupınar ve Hüseyin Özbakır olmak üzere tüm yöneticilerimiz büyük önem veriyor. Şu ana kadar istimlakla ilgili çalışmaların büyük kısmı bitti. Son olarak Ova Köyü mevkisinde ki istimlak işlemleri tamamlandı ve vatandaşlarımızın istimlak bedelleri 27 Temmuz tarihinde ödenecek. Dolayısı ile en büyük sıkıntılardan birini de aşmış olacağız. Şu anda çalışmalar aralıksız olarak devam ediyor. Hedefimiz bu yılsonuna kadar Çaylıoğlu Köyü’ne kadar olan kısmı bitirmek. Akabinde de yolun geri kalan kısmının bütün olarak ihale edilip, süratle 2018 yılı sonuna kadar yolun yapımını tamamlamak istiyoruz. Yol ile ilgili bölge halkı “Aşkımız Ereğli Devrek yolu gibi olmalı, hiç bitmemeli” diye bir sloganda oluşturmuştu. Üzülerek söylüyorum, bu aşk 2018 yılı sonuna kadar bitecek. Bölge milletvekillerimiz, karayolları, ulaştırma bakanlığımız ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın destekleri ile Ereğli-Devrek karayolunu bitireceğiz. Ben bu güne kadar yolun yapımında emeği geçen Zonguldak Milletvekillerimiz Faruk Çaturoğlu, Özcan Ulupınar ve Hüseyin Özbakır, İl Başkanımız Zeki Tosun başta olmak üzere daha önceki dönemlerde görev alan milletvekillerimiz ve parti yöneticilerimize sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum” dedi.

Bu haber 6856 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE