`
Şu anda Manşet67.com'un eski sürümünü ziyaret ettiniz. Yeni sürüme geçmek için tıklayınız
AnaSayfa > Eğitim > MİNİK KARDEŞLERİNİN İHTİYAÇLARINI KARŞILADILAR
< >
10.Aralık.2016 Cumartesi 18:12
A A A

MİNİK KARDEŞLERİNİN İHTİYAÇLARINI KARŞILADILAR

MİNİK KARDEŞLERİNİN İHTİYAÇLARINI KARŞILADILAR

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi (EEF) Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık 4. Sınıf öğrencileri ‘Topluma hizmet uygulamaları dersi’ kapsamında Ormanlı’daki Toyfanlı Frekler İlkokulu’nda okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye ve oyuncak malzemeleri götürdü.

Ereğli Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık 4. Sınıf öğrencileri Çektar Eroğlu, Hatice Peker, Ömer Selahattin Demir, Gülizar Laçin, Kübra Dağdelen, Ahmet Aksoy, Mehmet Emin Benzer ve Türkan Zengin, ‘Topluma Hizmet Dersi’ kapsamında Doçent Doktor Soner Yavuz koordinatörlüğünde bir çalışma yaptı. Yapılan çalışmada Zonguldak Ereğli, Ormanlı Beldesi’ndeki bir ilkokuluna oyuncak ve kırtasiye malzemeleri götürmeyi kararlaştıran öğrenciler çalışma için kolları sıvadı. Kısa sürede toplanan malzemeler öğrenciler tarafından Toyfanlı Frekler İlkokulu’na götürüldü.

Projeyi, Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında 7 arkadaşı ile birlikte düzenlediklerini söyleyen Çektar Eroğlu, amaçlarının ders notu almaktan ziyade ortaya faydalı bir iş çıkartmak ve öğrencilere bir nebze de olsa eğitim yaşamlarında katkı sağlamak olduğunu ifade etti. Toyfanlar Köyü Frekler İlkokulu’nda tespit ettikleri ihtiyaç sahibi 17 öğrenciye yardım ettiklerini belirten,  Eroğlu ‘’Ben ve grup arkadaşlarım Topluma Hizmet dersi adı altında, ‘’Kardeş Okul’’ adını verdiğimiz bir proje yürüttük. Buradaki amacımız çocukların okul yaşamında onlara azıcık da olsa katkı sağlamak ve onlarla güzel zaman geçirmekti nitekim bunu da başarabildiğimizi düşünüyorum. Burada arkadaşlarımla beraber çalışarak farklı yerlerle de iletişim kurarak projemizi sürdürdük. Ders kapsamında yaptığımız bu çalışmada bizlere destek veren başta, hocamız ve proje koordinatörümüz Doçent Doktor Soner Yavuz olmak üzere herkese teşekkür etmek istiyoruz. Burada hem ders kapsamında hem de yardım etme konusunda güzel bir çalışma yaptık. Arkadaşlarım ve ben çok mutluyuz." dedi.

Bu haber 9167 kez okunmuştur
Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.